In English 
Senaste nytt
Arkiv

2012-06-18
Mackmyra söker restaurangpersonal till Whiskybyn


Mackmyra Svensk Whisky befinner sig i en expansiv fas med en internationell lansering, ett nytt destilleri och framför allt uppförandet av besöksmålet Mackmyra whiskyby i Gävle.

I början av juli öppnar vi vår nya servering som kommer vara öppen en bit in i september. Senare under hösten kommer vi att ha öppet vid olika evenemang och för större besöksgrupper. Vi söker nu kock och serveringspersonal för säsongsarbete från juli till och med augusti, med möjlighet till timanställning efter det.

Vårt erbjudande – dina arbetsuppgifter
Vi erbjuder ett spännande arbete där du får chansen att vara med från början och utforma rutiner och arbetssätt som passar bäst för verksamheten. I dina arbetsuppgifter ingår att sköta serveringen i restaurangen samt ansvara för visst inköp.

Läs hela platsannonsen här.
 
Fler nyhetsrubriker:
2013-05-28
Kvartalsrapport Q1 Mackmyra Svensk Whisky AB
2013-04-26
Nu bygger vi nytt besökscentrum i Whiskybyn
2013-04-25
Rättelse angående uppmaning att efterfråga Bee
2013-04-24
Kaffegök avslutar Special-serien - Lanseras 2 maj
Arkivet
 
info@mackmyra.se